Nasi Specjaliści

Jarosław Lis
psychoterapeuta par
Więcej o mnie

Jestem psychoterapeutą specjalizującym się w pomocy parom w kryzysie oraz na krawędzi rozstania.

W tym celu doskonalę swoje umiejętności w narzędziach, które moim zdaniem, najlepiej wspierają proces komunikacji między partnerami.
Bycie w relacji często uwidacznia elementy naszych zachowań, które nieświadomie przyjęliśmy jako coś naturalnego w naszym rodzinnym domu. Czasami te zachowania są sprzyjające, a czasami nadszarpujące relację.
Trudności pojawiają się, kiedy partnerom brakuje umiejętności do bezpiecznej rozmowy na temat tego co im nie pasuje oraz tego czego by oczekiwali od partnera/ki. Często w skutek niedomówień i różnych niewypowiedzianych założeń, partnerzy zaczynają się wzajemnie głęboko ranić i okopywać w swoich postawach, zamiast naprawiania mikro uszkodzeń i modyfikacji swoich postaw, aby pogłębiać poczucie usłyszenia i zaufania w relacji.
W takich sytuacjach pojawiam się ja, aby pomóc Wam odkryć skąd pojawiają się trudności i zbudować most porozumienia.
Czasami, trudności relacyjne wynikają z przeżyć w dzieciństwie, pewnych braków umiejętności, których nie byliśmy w stanie zaobserwować w rodzinnym domu. Na spotkaniach ukazuję konsekwencje zachowań oraz poszukujemy nowych, bardziej wspierających umiejętności.
W niektórych momentach, kiedy to jest potrzebne, sięgam po narzędzia do pracy indywidualnej w obecności drugiej osoby.
Możliwość zobaczenia i usłyszenia z czym mierzy się druga osoba, jest niezwykle emocjonalnym oraz łączącym oboje partnerów procesem. Zamiast usłyszeć „było fajnie” macie możliwość doświadczenia i zobaczenia emocji jakie towarzyszą drugiej osobie podczas pracy wewnętrznej.
Pozwala to obudzić od dawna uśpione poczucie bliskości, a czasami pozwala partnerom odczuć bezpieczeństwo, które zniknęło, a za którym tęsknicie.

W celu odbudowania Waszej bliskości stosuję różne metody pracy:
• Zaczynając od metody pracy z parą w kryzysie stworzoną przez Terry’ego Reala
• Poprzez pracę z Wewnętrznym dzieckiem, czyli uproszczonym modelem IFS’u (System Wewnętrznej Rodziny)
• Rozwijam moje umiejętności w pracy modelem IFS (Internal Family Systems) – SWR (System Wewnętrznej Rodziny)
• Staram się tworzyć dla Was bezpieczne warunki do usłyszenia się Was, używając NVC (Pokojowego Stylu Komunikacji – tzw. Porozumienia bez Przemocy)
• Dzielę się także własnymi doświadczeniami z mojej drogi, którą kroczę, używając tych samych narzędzi jakimi pracuję z Wami
W celu jak najlepszej pomocy odbyłem szkolenia z:
• Porozumienia bez Przemocy – Pokojowy Styl Komunikacji (PbP/NVC)
• Mediacje w duchu (PbP/NVC)
• Terapii Życia w Relacji – Relational Life Therapy (Terry Real)
• Metody Pracy z Parą stworzonej przez Johna i Jullie Gottmanów poziom 1,2 (Gottman Institute)
• Wstępnego szkolenia w pracy metodą IFS (System Wewnętrznej Rodziny)

Artur Orzełowski
psycholog / psychoterapeuta
Więcej o mnie

Jestem psychoterapeutą i psychologiem ze specjalnością Psychologii Klinicznej i Osobowości oraz specjalnościami Psychologia Zdrowia i Jakości Życia oraz Psychologia Kreatywnego Rozwoju.

W swojej pracy wykorzystuje najnowsze metody terapeutyczne i narzędzia diagnostyczne.

Jako psychoterapeuta pracuje w nurcie integracyjnym wykorzystując odpowiedni dobór metod, technik i sposobów terapii w bardzo indywidualny sposób do każdego pacjenta. Pracuję w ujęciu całościowym człowieka i głównym celem współpracy jest dobrostan drugiej osoby oraz realizacja jej celów. W psychoterapii często pracujemy na mechanizmach za które odpowiada podświadomość a z których istnienia wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Uważam, że za sukcesem właściwej terapii stoi dokładne poznanie drugiej osoby oraz odpowiedni wywiad. Uświadamiam ważność wpływu mózgu i procesów podświadomych na zachowanie, używając często narzędzi mających szybki efekt zmiany tego zachowania.

Dodatkowo jestem wykładowcą prowadzącym warsztaty i wykłady w Instytucie Psychologii Stosowanej z oddziałami w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Łodzi. Również od kilkunastu lat aktywnym przedsiębiorcą i m.in. właścicielem Centrum Dietoterapii i Dietetyki w Warszawie oraz Centrum Diagnozy Psychologicznej i Psychoterapii Mind Psychology. Jak również właścicielem marek związanych z nieruchomościami i finansami.

Laureat (współautor i prowadzący) konkursu na najlepszy interdyscyplinarny projekt psychologiczny w 2018 roku organizowany przez AHE. Autor wielu projektów wspierających osoby wykluczone społecznie. Autor programów i warsztatów interpersonalnych, wewnętrzne dziecko oraz dotyczących stresu i emocji.

Należę również do Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Organizacji będącego członkiem European Association of Work and Organizational Psychology.

Inga Kochańska
 
dietetyk
Więcej o mnie

Jestem dyplomowanym dietetykiem ze specjalizacją dietetyka i terapia dietą. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Zdrowie Publiczne, na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Doskonalę swój warsztat zawodowy i poszerzam wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach z zakresu dietetyki klinicznej. Na codzień prowadzę konsultacje i dietoterapię osób z chorobami dietozależnymi, endokrynologicznymi, układu krążenia, przewodu pokarmowego oraz skóry.

Dietetyka to dla mnie nie tylko praca, ale również styl życia i pasja, dzięki czemu każda chwila poświęcona na doskonalenie się oraz rozwój w tym zakresie sprawia mi ogromną radość, jest motywacją do dalszego działania.

Indywidualnie dopasowana opieka i dietoterapia to podstawa mojej współpracy z pacjentami.

Jesteś Specjalistą z takich dziedzin jak: Psychologia, Psychiatria, Psychoterapia bądź zawody pokrewne?

Dołącz do naszego prężnie rozwijającego się Centrum!

Wyślij swoje CV z propozycją współpracy i oczekiwaniami finansowymi na adres: centrum@mindpsychology.pl

Marta Teleon
lekarz rezydent w dziedzinie psychiatrii
Więcej o mnie

Jestem lekarką, aktualnie znajdującą się w trakcie specjalizacji z dziedziny psychiatrii. Moja praktyka zawodowa skupia się na pracy na Oddziale Ogólnopsychiatrycznym w jednym z renomowanych szpitali na Mazowszu. Ponadto, kontynuuję swoją edukację i niedawno rozpoczęłam studia podyplomowe na kierunku Psychotraumatologia, co pozwoli mi pogłębić moje kompetencje w obszarze zdrowia psychicznego.
Jestem współzałożycielką bloga oraz sklepu o nazwie „Uczesane myśli.” Poprzez tę platformę dążę do zwiększania świadomości, budowania silniejszych relacji z samym sobą oraz pomagania ludziom w odnalezieniu swojej własnej prawdy. Moja misja polega na wspieraniu innych w ich procesie rozwoju osobistego i zdrowia psychicznego.
W trosce o moje własne zdrowie psychiczne, regularnie uczestniczę w psychoterapii.
Moje doświadczenie praktyczne obejmuje:
1. Ukończenie roku na kierunku Położnictwo na Wydziale Nauk o Zdrowiu WUM, gdzie pracowałam na Oddziałach Położniczym, Ginekologicznym, Neonatologicznym oraz na Bloku Porodowym. Tam zdobywałam cenne doświadczenie w opiece nad kobietami w okresie połogu, prowadzeniu porodów, opiece nad noworodkami oraz podstawach wiedzy na temat laktacji.
2. Ukończenie studiów na kierunku Lekarskim na WUM, gdzie odbywałam praktyki zawodowe na różnych Oddziałach Klinicznych warszawskich szpitali, m.in. w Ginekologii Onkologicznej, SOR, Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii oraz Ginekologii i Położnictwie.
3. Publikację artykułu naukowego w czasopiśmie „Gynecological Endocrinology” oraz udział w IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej z udziałem Studenckich Kół Naukowych, gdzie zajęłam drugie miejsce w sesji prezentacji przypadków klinicznych.
4. Wolontariat, podczas którego zajmowałam się prowadzeniem pretriage’u medycznego na Izbie Przyjęć w Ginekologicznym Szpitalu Klinicznym w czasie pandemii.
5. Aktywne członkostwo w Studenckim Kole Naukowym Endokrynologii Ginekologicznej przy Szpitalu Klinicznym im. Ks. Anny Mazowieckiej.
6. Roczny staż podyplomowy w szpitalach, takich jak Szpital Solec i Szpital Południowy w Warszawie, gdzie pracowałam na różnych Oddziałach, w tym Psychiatrycznym, Pediatrycznym, Chorób Wewnętrznych, Ginekologiczno-Położniczym, Chirurgicznym oraz SOR.
Obecnie, jestem w trakcie pierwszego roku specjalizacji z psychiatrii dorosłych. W ramach mojej pracy w szpitalu zajmuję się gromadzeniem wywiadów od pacjentów psychiatrycznych, diagnozowaniem oraz leczeniem chorób psychicznych. Moje doświadczenie zdobywam podczas pracy na Oddziałach Ogólnopsychiatrycznych, Psychogeriatrycznych oraz podczas dyżurów w szpitalu.

Natalia Kaczyńska
stażystka
Więcej o mnie

Mam 23 lata i jestem studentką psychologii na piątym roku studiów, a moje pasjonujące zainteresowanie pomaganiem ludziom doprowadziło mnie do wyboru tego właśnie kierunku.
W trakcie mojej nauki zdobywałam już pierwsze cenne doświadczenia zawodowe. Pracowałam z dziećmi w fundacji „Uczeń XXI wieku”, gdzie angażowałam się w ich proces nauki i rozwijania umiejętności społecznych. Ponadto, pełniłam rolę wychowawczyni na obozie dla dzieci, co pozwoliło mi poznać dzieci z różnych środowisk i wspierać je w procesie integracji z grupą.

W ramach zajęć na studiach miałam okazję przeprowadzać liczne wywiady badawcze. Jednym z projektów, w którym brałam udział, było badanie dotyczące seksualności kobiet z nadwagą. To badanie było dla mnie niezwykle istotne, ponieważ pragnęłaem przyczynić się do zwiększenia świadomości społecznej na temat różnorodności ciał i seksualności kobiet.
Posiadam również praktyczne umiejętności w zakresie przeprowadzania testów diagnostycznych. Na przestrzeni studiów poznałam różnorodne narzędzia diagnostyczne, które mogę skutecznie wykorzystać w praktyce psychologa.

Z mojego osobistego zainteresowania wynika szczególny nacisk na obszar zaburzeń odżywiania, które uważam za problem o dużej wadze społecznej i zdrowotnej. W czasie studiów uczestniczyłam w wielu kursach z tej dziedziny, co poszerzyło moją wiedzę i kompetencje.

Jestem osobą empatyczną, otwartą na innych i zawsze zaangażowaną w swoją pracę. Ponadto, jestem kreatywna i nie boję się podejmować nowych wyzwań. Moja pasja do psychologii oraz zdolności interpersonalne składają się na obiecującą przyszłość zawodową w dziedzinie psychologii społecznej.

Monika Orzełowska
psycholog dziecięcy
Więcej o mnie

Jestem absolwentka kierunku psychologii o specjalizacji psychologia zdrowia i psychoterapii Wyższej Szkoły Finansów oraz Zarządzania w Warszawie oraz Pedagogiki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Certyfikowaną Trenerką Treningu Umiejętności Społecznych, Treningu Kontroli Złości oraz Terapeutką Zajęciową. Obecnie w trakcie szkolenia systemowego w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, które przygotowuje do uzyskania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyłam liczne kursy i szkolenia
z zakresu pomocy terapeutycznej i diagnozy dzieci i młodzieży.

Posiadam doświadczenie diagnostyczne i terapeutyczne w pracy indywidualnej i grupowej z dziećmi i młodzieżą oraz rodzinami. Prowadziłam Trening Umiejętności Społecznych oraz szkolenia na temat „Autyzm potrafię rozpoznać”.

Obecnie zajmuje się pomaganiem dzieciom i młodzieży z problemami emocjonalnymi oraz relacyjnymi, z zaburzeniami nastroju, osobom doświadczającym trudności rodzinnych, małżeńskich czy partnerskich. Udzielam pomocy psychologicznej i wsparcia osobom przeżywającym osobiste kryzysy, a także rodzinom/partnerom. W swojej pracy kieruję się myśleniem o rodzinie jako o całości. Pracę z jedną osobą rozumiem jako pomoc w procesie wprowadzania przez nią zmian zarówno w swoim życiu jak i w życiu całej rodziny, tak by cały system rodzinny lepiej radził sobie z wyzwaniami jakie niesie ze sobą życie.

Stale podnoszę swoje kwalifikacje, uczestniczy w konferencjach naukowych, również szereg dodatkowych szkoleń zawodowych. Pracę swoją poddaje superwizji.

Lena Tomaszewska
stażystka i współtwórca Centrum MP
Więcej o mnie

Jestem stażystką w obszarze psychologii i psychoterapii, rozwijającą swoje umiejętności pod skrzydłem kilku doświadczonych profesjonalistów. Jestem również dumną mamą dwóch wspaniałych dzieci, co dodaje mi perspektywy i wrażliwości w mojej pracy.
Moja pasja do psychologii towarzyszyła mi od zawsze. Uwielbiam zgłębiać tajniki ludzkiego umysłu, zawsze ciekawa różnorodności myśli i zachowań. Moje pragnienie nieustannego rozwoju skierowało mnie na liczne szkolenia i warsztaty branżowe, dzięki którym stale doskonalę swój warsztat.
Zanim rozpoczęłam swoją ścieżkę w psychologii, spędziłam wiele lat w międzynarodowej korporacji, w obszarze HR. Tam odkryłam swoją pasję do prowadzenia szkoleń i wsparcia rozwoju pracowników.
Prywatnie, nauczyłam się grać na pianinie i występowałam w teatrze. Jestem również zapalonym pisarzem, choć moje teksty często lądują w „szufladzie”.
Jestem też oddaną wolontariuszką w kilku organizacjach, pomagając zarówno ludziom, jak i zwierzętom. To ważna część mojego życia, która daje mi ogromną energię i satysfakcję.
Jako mama, kładę ogromny nacisk na harmonię między życiem zawodowym a osobistym. Jestem zwolenniczką zrównoważonego podejścia do wszystkiego, co robię.
Kocham pomagać innym, ponieważ czerpię z tego prawdziwą energię, która napędza moje działania. Moje duże poczucie misji motywuje mnie do kontynuowania pracy nad wsparciem innych.
Jestem osobą niezwykle empatyczną i wrażliwą na drugiego człowieka. Potrafię nie tylko słuchać, ale także usłyszeć, nawet to, co ktoś wyraża niewerbalnie. Moja praca opiera się na głębokim zrozumieniu i trosce o innych ludzi.
Dla mnie psychologia to nie tylko zawód, to pasja i sposób życia. Jestem gotowa pomóc Ci w odkrywaniu siebie i rozwiązywaniu trudności.

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).